| RoDanny a întrebat:

Vreau sa ii descarc mamei mele o melodie si sa ii pun ca ringtone dar nu stiu sa o editez si pe youtoube nu este ringtone la melodie... cum pot sa fac? Dau funda

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ori descarci ringtone-ul de pe google, daca exista, ori daca nu, descarca melodia intreaga de pe Youtube folosind MP3 converter, descarca o aplicatie gen MP3 cutter si taie partea din melodie pe care o vrei ca ringtone pentru mama ta.

| notefree a răspuns:

Descărci piesa
Intri pe net exista site-uri gen mp3 cutter o decupezi si o pui in telefon
Atat

| NiKoLeT a răspuns:

Incarci melodia in telefon si de pe App store descarci una din multimea de aplicatii prin care poti taia cintecul si apoi deschizi aplicatia, deschizi cintecul (prin aplicatie) din galerie si apoi il tai. (o aplicatie care merge bine-,, MP3 cutter &ringtone maker"

| METALSTORM a răspuns:

Bănuiesc ca vrei sa tai melodia de la o anumita parte... Te duci pe googleplay și scrii mp3, cauți, și vezi ca este prima sau a doua aplicație, este ceva cu roz dacă nu ma înșel și are vreo 2 MB.
Când intrii în aplicație dai la melodia care vrei sa o tai, apeși la setări și după apeși la "cut". De acolo tai de unde vrei tu, iar apoi o salvezi și gata big grin

| MateiTheFirst01 a răspuns:

Hei tu, poți cata pe Google ringtone +numele melodiei