| DrTerrible a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon. Problema este ca nu stiu ce sa aleg am 2 optiuni: Samsung galaxy S4 sau Iphone5s spuneti-mi dupa parerea dvs care este mai bun... specificati acest lucru.cel mai detaliat si concret raspuns are funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Badea_George_Sebastyan_1996 a răspuns:

1. Samsung Galaxy S4 are incorporat un senzor infrarosu care permite folosirea telefonului ca o telecomanda universala pentru controlul televizorului. De asemenea, el are o aplicatie prin care ofera informatiile privind programele TV ale furnizorilor de cablu sau de satelit.

2. El dispune de un chip NFC ce permite telefonului Galaxy S4 sa interactioneze cu alte dispozitive. Astfel, se poate utiliza smartphone-ul pentru efectuarea de plati mobile sau schimb de continut intre telefoane.

3. La telefon se poate adauga spatiu de memorie prin introducerea unui card micro SD de pana la 32 GB.

4. Galaxy S4 are si o baterie de rezerva care reprezinta un avantaj important pentru utilizatori.

5. Dispozitul poate reda formate video cu o rezolutie de 1080p full HD. Samsung Galaxy S4 poate rula doua aplicatii in acelasi timp

6. Ecranul este de 5 inchi, fiind mai mare decat modelul iPhone 5S.

7. Poti juca jocuri, partaja fotografii si melodii cu alte telefoane Galaxy S4, utilizand o aplicatie numita Group Play.

8. Camera este mult mai buna decat a iPhone-ului, avand 13 MP fata de 8 MP. De asemenea are diverse caracteristici deosebite, precum stergerea in mod automat a unei fotografii neclare sau crearea propriilor animatii in format GIF.

9. O caracteristica denumita Smart Stay mentine ecranul luminat in timp ce te uiti la el. Acest lucru este foarte util, deoarece previne stingerea ecranului in timp ce lecturezi ceva.

10. Galaxy S4 foloseste un micro USB standard pentru incarcare si o mufa compatibila cu calculatorul.

11. Se pot rula doua aplicatii in acelasi timp, pe acelasi ecran al smartphone-ului.

6 răspunsuri:
| bineproportionat a răspuns:

Salut, eu iti recomand Iphone 5s pe culoarea space grey, e foarte frumos, cat despre performante, in toate testele e cel mai rapid telefon, are o camera ce face poze superbe, are si noul sistem touch id, care te scapa de persoanele care vor sa iti invadeze telefonul!
http://bit.ly/1bFJjOH

| DrTerrible explică:

Va multumesc la toti! Am cerut mai multe pareri si astazi...si da ..pana la urma aleg Samsunghappy! Sa aveti o zi buna

| larisalary12 a răspuns:

Iphone5s pentru ca e mai calitativ.

| pisicutzza990 a răspuns:

Mai bine iti iei Samsung galaxy 24.Asa are soramea si este super.Merge foarte bine, bateria te tine muult(daca il lasi la incarcat prima data toata noaptea). Este foarte bun.Iar Iphone5s nu este bun de nimic.Da, merge bine, tine mult bateria, dar este foarte fragil, si daca il scapi o data pe jos, Aleluia.Depinde si de gusturile fiecaruia, dar te sfatuies sa nu iti iei Iphone5s.Faci cum vrei tu...

| XxRemoXx a răspuns:

Eu as zice iPhone 5S dar daca iti place mai mult poti lua galaxy S4

| gardanflorin a răspuns:

Galaxy s4 este mult mai bun
si stii cum poti afla cauta cele 2 telefoane si comparale
funda