| Bombardieru_Danciu_1999 a întrebat:

Salu, am si eu un Samsung Galaxy j5 2016 l-am cumparat ieri, astazi l-am pus la incarcat si se incarca foarte repede, are baterie de 3100 mHh oare de ce intr-o ora este 100%? Dau funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca are incarcator rapid, este posibil.
Dar poate-ti va manca bateria repede.
Lasa-l s-a se descarce complet (pana ce se opreste), apoi incearca din nou.
Timpul normal de incarcare ar trebui s-a fie de >3 ore.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da' desteptz mai sinteti. Cind l-ai luat aveai cu siguranta macar un 50-60%.
In alta ordine de idei, NU are nici un fast charging. https://recombu.com/mobile/article/samsung-galaxy-j5-review

| Pool77 a răspuns:

Are fast charging exact ca si toate terminalele 2016 Samsung.
Enjoy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are incarcator fast charge. Nu vad nimic rau in asta. Este chiar un plus.

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Nu e nimic anormal, e o tehnologie ce se numeste Quick Charge.Si tot ce fave tehnologia asta e nimic, au schimbat incarcatoarele pe altele prin care trece mai mult curent si au numit-o Quick Charge.In plus 3100mAh intr-o ora e nimic fata de 4150mAh in 30min.