| BoGdaNelL001 a întrebat:

Salu!
Eu am un telefon a4duo android 4.2.2 și nu are memorie interna cam deloc
Am decis ca aplicațiile sa se instaleze direct pe cardul de memorie Cu ajutorul apl. Link2sd, Aparted
Vreau să-mi partitionez cardul de memorie cu ajutorul aplicației Aparted dar nu știu cum
AS DORI INFORMATI CAT SE POATE DE CLARE ȘI SERIOASE (CINEVA CU EXPERIENTA
DAU funda!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ai decis ca aplicatiile sa se instaleze in card.Numai ca aplicatiile decid altceva.Se duc in memoria interna.Pentru ca altfel nu ar fi functionale.Crede-ma ca am instalat si dezinstalat destule aplicatii pentru mutare in sd.Si am tras concluzia ca este bine sa fie in memoria interna. Oricum nu se pot muta in card marea majoritate.

| BoGdaNelL001 explică (pentru darrio2007):

Eu vreau etapele partiționari telefonului pentru instalare direct pe card. Direct

| darrio2007 a răspuns (pentru BoGdaNelL001):

Aha! Nu stiu asta.Desi nu vad cum vor merge aplicatiile fiind pe card.Dar e alegerea ta.Succes.

| BoGdaNelL001 explică:

Sa se instaleze direct pe card direct. Eu vreau instrucțiuni cum sa partitionez telefonul pentru instalare direct pe card