| Alinus14 a întrebat:

Salu TPU am o problema mare. Mi-am scapat Iphonul 4 si i s-a rupt spatele si i-a cazut bateria. Telefonul merge doar daca il tin cu incarcatorul in el. Dar aseara cand l-am deschis pe fundal imi arata o imagine cu IOS 6, dupa imi zicea sa il conectez in Itunes adica sa il bag in pc si sa il conectez. Dar nu imi merge cang bag usb-ul imi arata ca mi se deschide dureaza vreo 13 sec si dupa imi arata ca se inchide si tot asa. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

E un iphone chinezesc fiindca carcasa din spate e prinsa in suruburi. De asemenea si bateria este prinsa in suruburi.In telefon intra MicroSim pentru a scoate cartela nu ai treaba nici cu bateria nici cu capacul telefonului.Fiind un telefon facut pe vas nu are rost sa faci investitii. E timpul sa iti faci un telefon cadou.

| Andrei1099 a răspuns (pentru AgathaRo):

Nu e neparat chinezesc, un coleg ap patit la fel cand s-a lovit de asfalt, s-a spart carcasa, cat despre acesc iphone cred ca bateria e de vina, am si eu un iphone 3g cu aceleasi simptome si trebuie sa ii iau alta baterie.

| AgathaRo a răspuns (pentru Andrei1099):

Se sparge doar nu se rupe carcasa. Bateria nu are voie sa ii cada fiindca e prinsa in surubub.

| Andrei1099 a răspuns (pentru AgathaRo):

Stiu, dar daca el a mai fost desfacut si nu a fost strans cum trebuie sau avea suruburi lipsa?