| iflroin1999 a întrebat:

Salu TPU! Pot vorbi prin WhatsApp cu o persoara din alta tara? Am numarul persoanei respective in telefon, dar nu imi apare in lista de contacte la whatsapp. Trebuie sa aiba si ea numarul meu? Sau cum pot vorbii cu ea prin Whatsapp daca se afla in alta tara?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Trebuie să aibă Whatsapp instalat.
Altfel îl poți suna din aplicație doar cu credit (bani).

| iflroin1999 explică (pentru mihai69):

Are WhatsApp instalat, dar nu are numarul meu, iar mie in contactele de la Whatsapp nu imi arata numarul ei, Dar in agenda telefonului am numarul ei