| SmiguelRasta a întrebat:

Saluatre TPU.Ma tot suna la telefon un prieten cu care vreau sa nu mai vorbesc.Cum ii blochez numarul direct de pe telefon ca sa nu ma mai sune?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai smartphone cu Android - apasă lung pe linia cu acel apel din lista de apeluri și apoi apeși pe linia din meniul contextual care spune ceva de genul „Adaugă la lista de blocare".
Simplu!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa sa ii explici sa te lase in pace ca daca ii blochezi nr-u o sa o faca altfel sa te sune pe fix sa iti dea mesaje etc. Spuen-i sa te lase in pace si sa termine cu sunatu

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii ca are si fix?

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu stiu doar presupun

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și numerele de fix se blochează, exact la fel. Iar de la numerele blocate, nu mai intră nici mesaje (SMS sau MMS).