| AlexandruJuravlea a întrebat:

Salur ce imi recomandati dintre xiaomi mi3 si LG g2 sau daca aveti alt telefon mai bun ca acestea pana in 1100 lei lasati link.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Hai sa nu bagam in aceeasi oala utok-ul care e o panarama. Xiaomi e top 5 mondial. Nu trebuie sa ma crezi, poti sa cauti. O sa vezi ca LG-ul e fix sub Xiaomi. E o firma puternica. Pentru ca nu a auzit de ea nimeni in europa asta nu inseamna ca nu e buna. Si contact, in engleza.
NEXT: ecranul amoled e avantaj si dezavantaj. Daca ai ghinionul sa il spargi, dai pe reparatia ecranului cat nu face tot telefonul sh...
Next: xiaomi are miui bazat pe android 4.4. Deci nu-i asta problema. Si cred ca o sa primeasca update si la L(nu garantez, dar tot miui).
Tot legat de s4 mini, are functii inutile. Sincer. Adica, uite, sunt sincer, asa pe hartie, functiile alea par interesante. Dar in practica nu o sa le folosesti deloc. Is enervante si mai consuma si bateria(zic din experienta).
Ceva gen sview are si xiaomi, numai ca trebuie comandat de pe ebay(link la ei pe site, dar e si pe ebay: http://www.xiaomishop.com/......i-mi3.html ).

| omulpaiangan a răspuns:

Samsung galaxy core 4g

| AlexandruJuravlea explică:

LG G2 Mini sorry, nu ala simplu.

| AlexandruJuravlea explică:

Si ce te-a facut sa alegi Samsung galaxy s4 mini? Adica ai dat 2 rami pe 1.5 octa core pe quad core(cred). thinking

| BogdanBaltes a răspuns (pentru AlexandruJuravlea):

Pai ecranul e Super AMOLED (cred), deci e mai bun, daca este Samsung are mai multe posibilitati de update, e mai probabil sa vina actualizare (eu l-am actualizat de la 4.2.2 la 4.4.2). Si are si functii inteligente ca Smart Stay sau husa S-View. Si de exemple daca mergi la vreun magazin de telefoane si intrebi de o husa sau orice alt accesoriu, e foarte probabil sa aiba. Daca zici ca ai un Utok...

| Stoleru_Andrei_1975 a răspuns:

Iati un LG g2 nu am auzit niciodata de telefonul ala xiaomi mi3 si daca nu stiu despre ce e vorba mi-as lua un LG g2 deoarece este foarte bun performant si duce bine jocurilewinking

| BogdanBaltes a răspuns:

Eu din aceste doua telefoane as spune ca Xiaomi Mi3 este mai bun decat LG G2 mini: are ecran mai mare (oricum asta depinde si de cum iti place sa fie), mai multa memorie ROM (16 GB fata de 8 GB) si RAM (2 GB vs 1 GB), baterie de capacitate mai mare, frecventa procesorului este mai mare... Oricum, din punctul de vedere al specificatiilor sta bine, dar eu ma gandesc ca: daca trebuie sa suni la serviciul tehnic sau la serviciul de clienti, ma indoiesc ca Xiaomi are asa ceva in limba romana (nu stiu sigur, nu m-am interesat). Dar sunt sigur ca LG are. Acum vreo trei saptamani am fost in aceeasi situatie: trebuia sa aleg intre un Utok 5008 si un Samsung Galaxy S4 mini. La fel m-am gandit si, cu toate ca Utok avea un procesor mai bun (octa-core!) si alte chestii mai bune ca Samsung, am ales Samsung-ul. Daca as fi in locul tau, as alege Samsung Galaxy S4 mini sau LG G2 mini. Oricum, e decizia ta. Succes!