| MariusPapoi a întrebat:

A castigat cineva iphone 5 la promotia Kent Experience Tommorow?

Răspuns Câştigător
| meduzza a răspuns:

Ms de incurajari straight face

23 răspunsuri:
| meduzza a răspuns:

A castigat un prieten de al meu. dar pana nu ii vine tot nu cred laughing Toate promotiile de la kent sunt naspa nu am castigat niciodata nimic iar prietenul asta al meu a castigat si data trecuta un ipod straight face

| MariusPapoi explică (pentru meduzza):

Pai si cum face sa ia premiul? inca nu l-a luat? ipodul l-a luat?

| meduzza a răspuns (pentru MariusPapoi):

Ipod-ul l-a luat demult acum iphone-ul cica trebuie sa ii vina in decurs de 60 de zile. nu stiu cum au unii atata noroc avand in vedere ca eu fumez 2 pachete pe zi si el nici macar nu fumeaza trimite coduri la misto de la alti prietenistraight face

| MariusPapoi explică (pentru meduzza):

De asta am si pus intrebarea asta pentru ca am peste 100 de coduri trimise si am castigat 1 pachet de tigari atat :-))

| meduzza a răspuns (pentru MariusPapoi):

Esti norocos eu am 105 coduri si nici macar un pachet de tigari castigat laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru meduzza):

Las' ca toti o sa fiti norocosi cu hipertensiune si cancer, mai devreme sau mai tirziu.

| MariusPapoi explică (pentru meduzza):

Lasa ca noi avem sanse mari la Porschul Panamera!

| MariusPapoi explică (pentru KodrutZ):

O viata avem si pe aia o fumam! ai dreptate tu laughing

| MariusPapoi explică (pentru KodrutZ):

Pai nu vezi ca nici noroc nu avem!

| meduzza a răspuns (pentru MariusPapoi):

La cat noroc am eu o sa ai tu mai multe sansetongue Succes laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru meduzza):

Cu placere. Si sa nu uitam de impotenta si malformatii la copii, in cazul femeilor insarcinate, si nu numai. Stiu o persoana de sex feminin care a pierdut 3 sarcini, desi s-a lasat de fumat dupa ce a pierdut-o pe prima.

| MariusPapoi explică (pentru KodrutZ):

Sper sa nu raman insarcinat rolling on the floor) impotent n-are nimic ca am copil

| KodrutZ a răspuns (pentru MariusPapoi):

Iti privezi copilul de vreo 2 hectare pe an la mostenire, cel putin acum, cit oamenii de rind se mai pot apropia de pamint agricol. Cind isi vor da seama ce tren au pierdut, o sa fie prea tirziu pentru ei, si foarte probabil si ultimul tren. Nu ma refer neaparat la fumat, ci la tinut banii la saltea sau cheltuit pe timpenii de care nu ai cu adevarat nevoie, gen masini, plasme, telefoane scumpe in locul investirii in singurul bun cu adevarat de viitor, si anume terenul arabil. Pina aici am fost usor offtopic, iar ontopic e doar atit - fa un calcul si vezi ce ti-ai putea permite cu banii de tigari pe un an.

| MariusPapoi explică (pentru KodrutZ):

Stii cati nefumatori care nu au ce manca cunosc? tu presupun ca nu fumezi! ce ai realizat in viata pana acum?

| meduzza a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, stiu. ai dreptate happy

| KodrutZ a răspuns (pentru MariusPapoi):

Si cine e de vina pentru asta? Am fumat ocazional, inclusiv _altele_ decat tutun, nu m-a prins niciodata. De realizat, realizat un kiddo, diverse trebi pe plan profesional, pasul urmator e sa reusesc sa ma car la o mosie undeva la tara, cu o livada, apa din sursa proprie si o casuta decenta. Intre timp, incerc sa mai fac pe unii sau altii sa deschida ochii, sa se plinga mai putin si sa vada ca dracul nu e atit de negru, cu tot cu criza, cu guvernantii nostri de cacao si cu tot ce mai poate veni nasol peste noi. Si eu cunosc citiva fumatori idioti. Inclusiv rude. Pina la urma, daca tu nu te ajuti singur, degeaba incearca altii.

| MariusPapoi explică (pentru KodrutZ):

Fiecare face ce vrea cu viata lui! tu vrei o viata linistita la tara eu vreau una agitata la oras, problema nu e fumatul, problema se numeste ROMANIA si la anul o sa ma car cu tot cu familie din tara asta care e frumoasa da e curva!

| KodrutZ a răspuns (pentru MariusPapoi):

Desigur, corect, dar daca tu (ma refer la modul general) te plingi, insa ai probleme evidente de gindire si abordare pe care nu vrei efectiv sa le rezolvi, atunci esti idiot si meriti sa ramii in mocirla ta (ma gindesc la ruda despre care mentionasem, trec la un moment dat pe la ea sa ii rezolv o belea cu calculatorul si cica sa ii imprumut 50 RON... sau 100, nu mai stiu suma - relevant e ca statea cu tigara in bot si cu o punga de chipsuri in fata si se plingea ca nu are bani, caz in care am refuzat-o frumos si i-am zis ca daca are bani de tigari si chipsuri, atunci nu are nevoie sa imprumute de la mine). Problema nu e Romania, desi de multe ori si eu am tendinta sa zic asa, problema e sistemul si noi astia care il toleram sau alegem calea mai usoara, cea a emigrarii. Pe de alta parte, dupa ultimele alegeri... aproape ca ma bate si pe mine gindul plecarii din ce in ce mai des. sad

| MariusPapoi explică (pentru KodrutZ):

Pana la urma vad ca si tu vrei sa pleci!
Daca eu aleg calea mai usoara si tu vrei sa fii taranul roman izolat in munti care bea apa din balta nu stiu care e idiotul dintre noi doi!

| KodrutZ a răspuns (pentru MariusPapoi):

"Taran izolat", desigur, insa cu bautul apei din balta, mai slabut, ma gindeam la o sursa de apa prin cadere de pe terenul propriu, sau cu put+hidrofor, in cel mai rau caz. Am zis "tu" la modul general, am specificat, ca sa nu sa se inteleaga ca te fac pe tine idiot, doar tu nu te plingeai ca o duci rau si mori de foame, dar fumezi de stingi (banuiesc ca nu e cazul, oricum, de facut foamea). Am zis ca ma bate gindul, nu ca am luat decizia.

| MariusPapoi explică (pentru KodrutZ):

Tu ai intentii bune dar din pacate cei ca tine nu sunt sustinuti de sistem asa ca trebuie sa te dai dupa cum bate vantul, iar vantul asta o sa te duca intr-o tara din vest unde poti muncii 6 ore pe zi si sa ai un trai mai mult decat decent impreuna cu familia ta! daca ne-am nascut in Romania nu inseamna ca trebuie sa putrezim aici si sa ne persecute statul cum vrea el!

| KodrutZ a răspuns (pentru MariusPapoi):

Intru totul de acord, eu oricum foarte rar mai colaborez cu romani. Oricum, INCA pot sa stau acasa, sa muncesc 4-5 ore pe zi si sa am un trai _aproape_ decent... problema mai mare e ce o sa vada asta mica si cu ce generatie trebuie' sa creasca, asta ma ingrijoreaza cel mai tare.
P.S. Apropos de persecutarea de catre stat, uita-te musai la asta si vezi cum poate un om sa pocneasca statul inapoi fara drept de apel (din pacate, nu se intimpla la noi) - http://www.youtube.com/watch?v=veoYcsH7Wrs

| meduzza a răspuns (pentru KodrutZ):

Ms de incurajari straight face

| 愛LeEu愛 a răspuns:

Se spune ca unii au castigat, dar e doar un mit laughing funda happy pls