| CosminM98 a întrebat:

A cumparat cineva iphone de pe Apple? Vreau sa imi cumpar Iphone 6s dar nu stiu daca e decodat (adica daca pot sa folosesc orice cartela pe el). FUNDA!

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Orice telefon este decodat, daca nu il iei de la operatorul de telefonie mobila. Conform UE, nici operatorii de telefonie mobila nu trebuie sa mai vanda telefoane codate. Ia-l ca nu este codat.

| CosminM98 explică (pentru GdX):

Il iau din UK. Il pot folosi in Romania?

| GdX a răspuns (pentru CosminM98):

Normal.

3 răspunsuri:
| BJK1903 a răspuns:

Daca il cumperi la liber si nu la abonament poti sa pui orice cartela pe el. Adica daca dai 800-900E pe el inseamna ca e la LIBER si poti baga orice cartela logic. Majoritatea la orice tel de pe internet este la liber...