| RaduConstantinRadu1990 a întrebat:

Salut,a fost cineva sa se intereseze cat costa reparatia la un iph 7 pe partea de sunet? Ma refer la problema aia mare pe care multi utilizatori de iphone 7 si 7 plus au intampinat-o la termen scurt de la updateul din aprilie -mai 2018, deci are idee cineva cat costa sa repar asta, am mai vazut prin niste articole ca pot sa beneficiez de interventie gratuita de la Apple dar nu cred.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Upgrade-urile softurilor se fac GRATUIT, deoarece menirea lor este sa "carpeasca" defectele de fabricatie existente, eventual sa introduca ceva functii noi (vezi si windows, precum si alte softuri).

Daca se constata probleme cu aparatele fizice, atunci acestia se repara /se schimba tot gratuit, in service-urile acreditate de producatori (vezi firmele producatoare de masini).

Daca intrii pe site-ul Apple - Support, atunci acolo poti gasi raspunsul la intrebarea: cum trebuie sa procedezi cu telefonul tau.