| Daniel_Holtea_1996 a întrebat:

Salut, acum 2 luni am facut update la un iphone 4s ios 7.0.2 dupa care am dat restore cu cablul din itunes. Bineinteles surpriza acum am telefonul blocat si pot sa il activez doar cu un anume cont de app. store care nu il am pentru ca telefonul a circulat pe la mai multi... Stie cineva cum rezolv problema? PS: Nu am pe cine sa intreb de cont...

3 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Telefonul a fost codat pe ceva extern? Daca da, ai nevoie de cartela respectiva din tara respectiva pe reteaua respectiva! Daca telefonul nu a fost codat singura solutia e decodarea sa.Sau vezi daca are gevey disponibil.

| Daniel_Holtea_1996 explică (pentru AllinaDaniella):

Telefonul este neverlocked, ideea e ca pentru a il activa trebuie sa bag un anume cont de appstore si o anume parola pe care mi le da. Exemplu: C******@yahoo.com si parola...

| AllinaDaniella a răspuns (pentru Daniel_Holtea_1996):

Atunci fa-ti un cont pe Appstore (fa-l de pe pc) si te loghezi dupa cu datele respective