| Roctov a întrebat:

Acum câteva zile am observat ceva bizar la telefonul mobil.
Dacă ma uit dintr-un anumit unghi la acesta se observa un fel de pata "curcubeu" pe display care acoperă undeva la 50% din ecran, deși, nu este observabil mereu.
Precizez ca am și folie pe ecran.
Este posibil ca ceea ce vad eu sa fie apa între display și folie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza foliei de pe ecran se vede asa. Nu este apa, este adezivul cu care s-a lipit folia. Si la mine se vede la fel. De fapt la toate foliile pe care le-am folosit si la toate telefoanele s-a vazut asa. Nu trebuie sa iti faci griji.