| sergiu_9343 a întrebat:

Acum cateva zile am scapat telefonul in apa, dupa ce l'am uscat bine si l'am pus la incarcat am observat ca baterie nu se maiincarca nici macar o linie nici cu telefonul deschis nici inchis ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Dar daca stai cu el in priza ti se duce softul! Pentru ca nu stai doar cu el in priza, il mai scoti, iti moare bateria, se inchide, il deschizi, iar se inhide, iar il dechizi, iar se inchid, iar il deschizi, din nou se inchide, din nou il deschizi... Vezi? E obositor sa citesti, saracu telefon chiar trebuie sa faca toate astea happy

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Dar l-ai scos si bateria imediat ce l-ai scos telefonul din apa? Daca nu l-ai facut inseamna ca bateria este distrusa,vedeti sa duceti telefonul la magazinul de unde l-ati cumparat si spuneti vanzatorului ce s-a intamplat, trebuie sa aveti asupra dvs. buletinul de identitate, certificatul de garantie, bonul fiscal, ambalanjul si va tocmi actele si va trimite in reparatie gratuita numai daca are garantia!

| valentingb a răspuns:

Probeaza o alta baterie si in caz ca aceea functioneaza corect, problema nu este din telefon, deci trebuie sa cumperi alta urgent. Daca nici la aceea nu indica nivelul bateriei corect, problema e din telefon si trebuie dus la un service GSM.
Parerea mea este ca bateria a facut scurt din cauza apei, si trebuie schimbata inainte sa iti afecteze telefonul.

| sergiu_9343 explică (pentru valentingb):

Dar daca stau cu el in priza merge!

| sergiu_9343 explică (pentru valentingb):

Mersi de raspun!

| valentingb a răspuns (pentru sergiu_9343):

Dar daca stai cu el in priza ti se duce softul! Pentru ca nu stai doar cu el in priza, il mai scoti, iti moare bateria, se inchide, il deschizi, iar se inhide, iar il dechizi, iar se inchid, iar il deschizi, din nou se inchide, din nou il deschizi... Vezi? E obositor sa citesti, saracu telefon chiar trebuie sa faca toate astea happy