| bau0217 a întrebat:

Acum cateva zile telefonul meu (Samsung galaxy s2) a inceput sa imi arate ca se incarca atunci cand nu era la incarcat. Imi arata ca are baerie 100% si ca trebuie sa scot incarcatorul. Dupa vreo nu mai imi arata ca se incarca dar in schimb semnul de la baterie de sus clipea (aparea si disparea) Am avut problema asta vreo zi, 2 si apoi a disparut. Telefenoul a mers perfect pana azi de dimineata cand am vazu ca telefonul era la incarcat (stea deja de vreo 3 ore) dar imi arata ca am 2% (cand l-am pus avea vreo 30%). Am incercat sa il incarc cu cablul de date si dupa caeva minute s-a stins si imi arata ca nu are baterie de loc. Nu stiu ce sa fac. Aveti idee cam de la ce ar putea fi? Incarcatorul nu e sigur. M-am gandit la mufa. Bateria e aproape noua (de 2 luni cumparata din magazin). FUNDA!

4 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Se stie bine ca bateriile de la Samsung dau probleme.Si eu aveam un Samsung care-mi arata ca aveam conectat cablul de date si ca incarca bateria cand eram prin oras. Ceea ce am facut eu a fost sa arunc bateria in congelator cateva ceasuri, apoi am pus-o la incarcat.

| bau0217 explică (pentru manuel72):

Banuiesc ca ai pus bateria cumva sa fie ferita de umezeala. Daca poti da mai multe detalii as fi recunoscator.

| manuel72 a răspuns (pentru bau0217):

Bateria se umezeste oricum cand o scoti din congelator, face condens oricum, dar in cateva minute ajunge la temperatura ambientala, o usuci cu un servetel si pui telefonul la incarcat.

| ImCalledLamă a răspuns:

Bateria are probleme, trebuie schimbata, sau locul ala unde se baga incarcatorul e stricat, ai bagat cumva stramb si s-a stricat. Daca nici cu baterie noua nu merge, trebuie schimbat capatul ala unde se baga incarcatorul.