| Nfs1999 a întrebat:

Salut al toti! Am o intrebare:Este necesar Google Play Services pe telefon si daca da sau daca nu pentru ce este el?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Se ocupa de salvarea achievemnts in cloud si de asemenea pentru salvarea anumitor salvari de la jocuri in cloud, este recomandat sa nu il stergi mai ales ca este parte integranta din android.

1 răspuns:
| razvy4ever a răspuns:

Pai google play este sursa de unde putem descarca aplicatiile standard pentru android, cum exista si pentru iphone app store...este necesar pentru orice telefon cu androud