| HardCore7750 a întrebat:

Salut, Am 2 intrebari legate de telefoane:
1. in telefon(smartphone) cand dau pr golire memorie RAM, de la sa zicem 400 mb ajunge la 300, apoi peste 5 sec ajunge la 450 (exemplu), nu stiu ce aplicatii se tot deschid, stiu cateva: harti, gmail, google play, si nu am net pe tel, cum fac sa nu se mai deschida alea?
PS: fara sa dau root
2. cum descarc pe de google play prin Samsung Kies care e instalat pe pc?
Dau funda
Toate cele bune happy

3 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

1)Fiecare telefon android are consumul sau de RAM diferit. Depinde de cit rahat este instalat pe telefon, sau de cita cantitate de RAM ai. De obicei se ocupa 1/4 / 1/5 din intreg RAM-ul de aplicatii care vin cu tot cu telefon.

2) Descarci Google Play manual de pe pc, il instalezi, bagi id si parola, si Voi-lla

| HardCore7750 explică (pentru 0x11111051):

Am inteles la 1, la 2, am google play pe telefon, eu ma refer cum descarc jocuri/aplicatii de pe PC cu KIES, si apoi sa bag jocurile in telefon ca nu am net pe el
Toate cele bune

| 0x11111051 a răspuns (pentru HardCore7750):

Chestia cu KIES, nu stiu fiindca nu am Samsung. Am copie chineza. Dar:

Poti descarca pe calculator jocuri, apoi conectezi cablul USB si le transferi.Un site - iti recomand 4pda.ru

Este dedicat telefoanelor si gasesti tot ce vrei pe el. Trebuie sa fii inregistrat. Si trebuie sa cunosti rusa (eu o stiu la perfectie).

Sau la google scrii "XXXXXXXXX 4pda" dintre care XXXXX - numele jocului