| Doareuingeneral09 a întrebat:

Am 2 iphone uri 7. Unul merge in afara de butonul de home. Celalalt arata bine doar ca e blocat icloud.
Cum sa fac? Sa mut butonul de pe cel cu icloud pe cel cu butonul defect sau placa din cel cu butonul dus pe cel cu icloud?
Amprenta va functiona? Sau doar butonul

2 răspunsuri:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Nu va merge, butoanele home de pe modelele iPhone 7 in sus, sunt imperecheate hardware cu placa de baza. Nici butonul si nici amprenta nu vor merge daca sunt inlocuire de pe alt telefon.

| Dishka a răspuns:

Dacă pe cel cu iCloud ul blocat merge amprenta, va merge și pe celălat. Și cred ca e mai bine sa muți butonul.