| CristianMarian1123 a întrebat:

Salut, am abonamentul la cartela digi optim nelimitat.Adica pot consuma oricat internet vreau sau daca depasesc 5GB se aplica cost suplimentar?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La abonamentul Digi Optim Nelimitat ai 50Gb la viteza 4G, iar dupa consumarea acelui pachet functioneaza in continuare scade viteza si se poate folosi in continuare, fara costuri suplimentare.
Dupa expirarea lunii, primesti din nou 50Gb tot la 4G.

| CristianMarian1123 explică (pentru Bula):

Mersi si inca o intrebare la 3g cat am?

| Bula a răspuns (pentru CristianMarian1123):

Uite ce scrie pe site-ul lor:
"Cantitatea de trafic disponibilă în rețeaua 4G la viteză superioară poate fi consumată integral în rețeaua 4G sau, în masura în care este utilizată atât rețeaua 3G cât și rețeaua 4G. În rețeaua 3G pot fi utilizați maximum 10 GB, urmând ca diferența de până la 30 GB să poată fi utilizați în rețeaua 4G. Promoțional, până la data de 31.12. 2018, se va permite utilizarea unui trafic în rețeaua 4G de până la 50GB la viteză superioară, din care se va scădea cantitatea de trafic utilizată în rețeaua 3G. La atingerea pragului de 50 GB, viteza de acces se va limita lunar până la 128 kbps pentru download, respectiv până la 64 kbps pentru upload."

| CristianMarian1123 explică (pentru Bula):

Deci, in 3G pot utiliza 10GB si dupa scade viteza la net? Scuze, am inteles bine sau nu? Si dupa mai pot consuma 30GB in 4G si dupa sa scada viteza la net?

| Bula a răspuns (pentru CristianMarian1123):

Practic, 40Gb in 4G si 10Gb in 3G ocupa aproximativ acelasi cantitate de transfer de date (4G fiind mai comprimat). Cand se epuizeaza aceasta cantitate, atunci se scade viteza.

| CristianMarian1123 explică (pentru Bula):

Mersi mult! Esti cel mai tare!