| Gabii_Gabriel_1998 a întrebat:

Salut,Am achizitionat recent un Allview p6 energy lite si functioneaza Greuu, orice aplicatie are Lag, si vreau sa instalez un Android mai vechi dar nu gasesc! Tin sa precizez ca acum telefonul are Android 6.0!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu ai ce face, ai doar 1 gb ram si din cauza asta merge greu. 6.0 are nevoie de 2gb minim sa ruleze ok iar o versiune mai mica de Android nu poti instala.

| Pantelimon01 a răspuns:

Incearca sa mergi undeva la reparatii telefoane.
Sa intrebi daca poate sa-ti instaleze un sistem de operare mai putin pretentios.
Cu cat este mai mare androidul, cu atat necesita mai multe resurse.

| Catana_Dragos_2000 a răspuns:

Nu ai ce face, nu poti instala o versiune mai vache de android.Acum ca sti sa ai grija sa te uiti la cata memorie RAM are.