| Iulian998876 a întrebat:

Salut, am achiziționat recent un Huawei p30 pro. SUNT foarte mulțumit de el dar de la ultimul update nu mai pot face poze cu modul portret la zoom x5.
Ce este de făcut?

Răspuns Câştigător
| askmefast a răspuns:

Daca este dupa un update oficial, va fi rezolvat de Huawei. Ceva asemanator am patit si eu cu un P20 pro. Daca problema nu se rezolva in scurt timp, raporteaza problema sau du-l intr-un service specializat

1 răspuns:
| Alphacrow21 a răspuns:

Dacă nu iti funcționează modul portret la x5, te poti duce la un service specializat pe telefoanele, oricum garanție la telefon ai, dă-le un email sau sună operatorul și-l trimiți la service happyAltceva nu ai de făcut, ai putea să resetezi telefonul din fabrica dar nu recomand happyo seară bună!