| AdrianPop23 a întrebat:

Am activat ieri o extraoptiune la cartela cosmote si astazi m-am razgandit si vreau sa-mi activez alta optiune. Pot face acest lucru? Trebuie sa o dezactivez pe cealalta..sau ceva de genul?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă noua extraopţiune NU o "încurcă" pe cealaltă atunci nu e nevoie s-o dezactivezi, oricum ai plătit-o ( pe luna aceasta ).

Apoi o poţi dezactiva.

Dacă vrei o extraopţine de acelaşi tip, dar superioară, atunci trebuie dezactivată cealaltă, dar NU vei primi banii aferenţi ei.

Activarea opţiunii noi se face contra-cost, la preţul aferent ei, fără a ţine cont de cea anterioară ( chiar dacă renunţi la ea ).

| MrSoapte a răspuns:

Daca ai activat o extraoptiune, ai primit sms in care erai instiintat ca din contul tau, au fost extrasi X euro (2, 3, 5....sau cat costa optiunea aia)! Nu mai ai cum sa te razgandesti! Insa, daca vrei ceva in plus, pentru 1 sau 2 euro, mai poti adauga ceva extraoptiunii deja alese (adica poti primii mai multe sms, minute, internet)!