| GoldenBoy17 a întrebat:

Salut, Am auzit ca In Samsung A5 2016 poti Baga o adoua Cartela SIM in locului Cardului Micro SD, este Adevarat?
Daca,"Da", cum se procedeaza?
Mersi!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In locul cartelei micro SD nu se poate baga cartela SIM!
Exista telefoane care au 1, 2 sau4 locasuri de cartela SIM. Doar telefoanele cu 2 sau 4 cartele se pot folosi pe mai multe retele de telefonie in acelasi timp.
Chiar daca se reuseste introducerea unei cartele in locul celuilalt, se risca defectarea telefonului, din cauza incompatibilitatii electronice.

| GoldenBoy17 explică (pentru Bula):

Multumesc mult pentru Sfat si detalii!

| octav005 a răspuns:

PAI presupun ca trebuie sa fie din fabrica.

microSD, up to 256 GB (dedicated slot) - single-SIM model
microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot) - dual-SIM model