| LorenaElisa a întrebat:

Am avut o cartela de Orange si am decis sa ma mut la digi. Mi-am luat cartela (cu acelasi numar) si am asteptat sa primesc un mesaj pentru a putea schimba cartelele. Am pus-o pe cea de digi in telefon (trebuia sa introduc un cod, care era scris pe un card primit de la digi) am introdous codul de multe ori si imi da eroare. Acum cea de la Orange nu mai e valabila, iar cea de la digi nu merge. Ce s-a intamplat? Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Probabil este codat telefonul in Orange.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca telefonul era cumparat de la Orange si nu i-a expirat contractul, este inca dcodat pe Orange, trebuie sa-i suni si sa afli ce este cu contractul tau.

| darrio2007 a răspuns:

Sa te duci la Digi si sa rezolvi problema.

| CLCQ a răspuns:

Telefonul prima data, daca e codat pe Orange sau nu. Apoi mergi la digi.