| Gabytzzzzzu a întrebat:

Salut, am avut un iphone 4 si nu-l mai gasesc, mi l-a furat cineva, nu stiu. Intrebarea mea este cum il pot gasi, stiu doar codul IMEI si contul Apple.

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu. Este imposibil de a localiza un telefon pierdut dupa IMEI, si nici politia nu poate face nimic in aceasta privinta. Ar fi trebuit sa instalezi de mult un program de localizare prin gps a unui telefon pierdut. Te-am cam descurajat, dar asta-i adevarul.
Bft!

| Gabytzzzzzu explică (pentru Jipa95):

Mai are rost sa merg la politie? Stiu circumstantele in care a fost furat, cat despre chestia cu "find my iphone " mi se parea cam coplicata si-mi manca baterie

| Jipa95 a răspuns (pentru Gabytzzzzzu):

De ce sa te mai duci la politie? Se vor duce pe strazi sa caute oamenii prin buzunare sa-ti gaseasca telefonul? nu cred. cum am mai spus ar fi trebuit sa ai o aplicatie de localizare.

| Gabytzzzzzu explică (pentru Jipa95):

Problema cu aplicatia aia, in afara de faptul ca mananca baterie este ca trebuie tinuta deschisa mereu si banuiesc ca si acces la internet, in fine am bagat-o o data dar nu am tinut-o deschisa;\

| express11 a răspuns:

Faci reclamatie la politie.ei pot lua legatura cu firma de telefonie si il pot gasi, cu ajutorul gps.

| Gabytzzzzzu explică (pentru express11):

Chiar daca e inchis si/sau nu mai are cartela in el?

| express11 a răspuns (pentru Gabytzzzzzu):

Daca este inchis, pa.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Poti sa-i canti deja prohodul

| innocentkid44 a răspuns:

Il poti gasi prin GPS kiss
Fratele meu asa si-a gasit telefonul