| Stefan123x a întrebat:

Am avut un mic incident cu telefonul, s-a pus o vaca de vreo 50kg pe el big grin a crapat putin ecranul pe jumate, insa nu e problema, alta problema e ca nu se mai aude, s-a bulit difuzorul, insa i-am pus casti conectate printr-un adaptor usb-c la Jack, telefonul le vede, se conecteaza insa tot nu se aude nimic. O fi ceva problema per total cu sunetul? Tin sa mentionez ca difuzorul de sus(cel pentru apeluri sau pentru ce o fi el) merge happy
Ma rog, nici nu mai incarca telefonul l-am lasat balta, insa azi l-am incercat iar si incarca, insa... groaznic, in vreo 5 ore 70%.

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deci o vacă s-a pus pe el, vaca fiind o femeie? Sau chiar o văcuță animal, din aia care dă lapte, sau faci ciorbiță de văcuță, cum era fata aceea care ti a spart telefonul? Era frumoasă vaca? Pardon, fata am vrut sa zic.

| floresdemayo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ai uitat să întrebi dacă purta tocuri.

Bula
| Bula a răspuns:

Variante:
1. De ce-ti pui telefonul in loc unde se poate aseza /calca cineva pe el si sa se sparga?
2. Pune vaca sau stapanii /parintii ei sa-ti repare telefonul sau sa-ti cumpere altul in loc.
3. Tragi consecinte pentru viitor si-ti rezolvi tu problema, pe banii tai sau ai parintilor.

| Stefan123x explică (pentru Bula):

1. Era in buzunar.
2. Nu mai stiu care era 'vaca' aia de l-a spart, eu insumi eram cam spart big grin
3. Oricum imi iau altul, insa pana atunci, problema ramane, care e treaba cu castile, de ce nu merg? :/

| Bula a răspuns (pentru Stefan123x):

1. Vaca are buzunar?
2. Daca erai spart, asta explica tot.
3. Daca s-au spart circuitele din interior, atunci e de mirare ca mai da ceva semne de "viata".

| Stefan123x explică (pentru Bula):

Merge perfect telefonul, cum am spus doar sunet nu mai am, si ceva probleme cu incarcarea, plus ca ecranul doar s-a crapat pe jumate, o singura dunga, nu ma deranjeaza big grin

| Bula a răspuns (pentru Stefan123x):

Chiar merge "perfect"... laughing

| Stefan123x explică (pentru Bula):

Ma rog... te-ai prins tu happy Daca s-a aprins, pentru mine e perfect :')

| Bula a răspuns (pentru Stefan123x):

"Miroase" afumat. big grin

| Stefan123x explică (pentru Bula):

Mhmm, nu cred, microfonul inca merge, de incarcat incarca, de la 0 la 100% in 9 ore, dar cel putin incarca big grin.

| brokxy a răspuns:

Daca s-a spart si ecranul nu cred ca are doar 50 de kg acea vaca laughing) mai pune vreo 30 =]]]