| Cucuriguuu a întrebat:

Am cateva nelamuriri.

1. Daca am cartela micro (Micro SIM) pot reincarca normal? (Adica spre exemplu cer o cartela de reincarcare de 5 euro/reincarcabila de 5 euro sau trebuie sa folosesc alta denumire -pentru ca am micro sim-? )

2.Am activata o extraoptiune de internet la cosmote cea cu 50 MB trafic in retea (dar am prins o oferta si am 100 cu acelasi pret) si nu stiu cum fac sa aflu cati MB mai am.La cat sun? (pe Cosmote, extraoptiune de trafic in retea)

3.Am auzit ca este o optiune pe cosmote in care activezi netul gratis (folosindu-te doar de Wi-Fi, 3G,2G,etc. cand e nevoie nu si de MB),Cum fac asta? (stiam de la un coleg ca trebuie sa sun nu stiu unde si sa activez nu stiu ce optiune, dupa sa pun setarile la net-cum fac asta?)

4.Cum selctez ca netul sa mearga doar pe MB? Ma refer ca am optiune dar am vazut ca imi ia bani cand intru, ce trebuei sa selectez sa pot rula doar pe MB? (daca ajuta am un Nokia Lumia 610)

Multumesc anticipat.

FUNDA daca ma puteti ajuta.

3 răspunsuri:
| Andr3y007 a răspuns:

1- da
2- unde suni si pentru verificarea creditului laughing
3-nu este asa ceva
4-pai de obicei netu mobil merge pe traficu inclus iar dupa ce se consuma te taxeaza.probabil ca ai consumat traficul si de aia tea taxat... vezi ca de obicei datele care ti le furnizeaza ei cu privire la cat trafic mai ai sunt anterioare momentului in care le soliciti.adik pe intelesul tuturor e posibil ca tu sa fi crezut ca mai ai trafic cand de fapt nu mai aveai laughing
funda!

| Cucuriguuu explică (pentru Andr3y007):

E imposibil cred 100 Mb in 2 zile? Si nu am stat asa mult pe net.Cred ca pur si simpul m-a taxat fara sa consum nimic din MB trebuei sa aiba undeva o optiune.La 3 exista iti da minute, mesaje si cat despre net il activezi gratis si ai nevoie sa-i pui setarile.Dar unde sun pentru aflarea creditului imi spune cati euro mai am doar nu si cati Mb mai am.

| Andr3y007 a răspuns (pentru Cucuriguuu):

De taxat nu are cum sa te taxeze fara sa consumi nimic asa aiurea...iar cu treaba cu netu gratis daca stii tu 100% ca e adevarat atunci suna la ei si te lamuresc ei sigur