| marianpredoi a întrebat:

Am cumparat acum 3 zile telefonul Alcatel One Touch X'Pop 5035 si i se consuma bateria singura fara sa ii fac nimic.dc?

Răspuns Câştigător
| Alin_Beju_1992 a răspuns:

Pentru ca smartphone-urile au foarte multe aplicatii care ruleaza in background plus ca mai are si un procesor care consuma si el chiar daca tu nu folosesti telefonul.O simpla deblocare a telefonului iti consuma destul de multa baterie.Nu te astepta de la un smartphone sa iti stea incarcat mai mult de 1 zi sau 2, maxim 3.

2 răspunsuri:
| sebipopescu1 a răspuns:

Poate ii lasi aplicatiile deschise

| StylerGTX a răspuns:

Probabil ai wifi-ul, gps-ul activat si luminozitatea data la maxim