| mafiot1 a întrebat:

Salut am cumparat acum 5 luni de la EMAG un Samsung Galaxy S4 black edition si are Android 4.4.2 KitKat eu nu i-am dat nici-un update la android.el vine cu Android v4.2.2 (Jelly Bean), este posibil sa fi fost updatat de catre cei de la EMAG? produsul este original a venit sigilat in cutia lui.este nou-nout.Va rog frumos sa imi raspundeti.

Răspuns Câştigător
| TheCosmin02 a răspuns:

A, ok. atunci sigur e actualizat de la cei de la eMAG pentru ca multi nu stiu sa il actualizeze... sau cand leai pornit a venit direct cu 4.4.2 tot din aceiasi cauza.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Se poate să fi venit totuși preinstalat. De unde ai informația că ar veni din fabrică numai cu JB?!?

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Ei, specificațiile se pot uneori îmbunătăți. Bafta ta!

| OldSoul a răspuns:

Nu, daca nu ai dat tu update, nu se poate updata singur fara aprobarea ta.

| TheCosmin02 a răspuns:

Depinde, daca ai loat modelul gt-i9515 vine cu 4.4.2 daca ai loat i9505/i9506 vine cu 4.2.2.

si eu am tot s4, vezi ca scrie in dreapta cutii modelul (scrie:GT-i9...)

Răspuns utilizator avertizat
| TheCosmin02 a răspuns (pentru mafiot1):

A, ok. atunci sigur e actualizat de la cei de la eMAG pentru ca multi nu stiu sa il actualizeze... sau cand leai pornit a venit direct cu 4.4.2 tot din aceiasi cauza.

| wenom18 a răspuns:

Salut,inseamna ca stocul telefonului care l-ai cumparat a fost mai nou si sa fi avut deja 4.4.2 din fabrica, verifica cutia ca ar trebui sa scrie cu ce soft vine sau cauta pe dupa numarul de imei pe google de exemplu imei.info si iti arata cu ce soft a fost el inregistrat cand a plecat din fabrica

| Rorake a răspuns:

Se poate. Si eu am s4 de la ag a venit cu 4.3 si avea chiar folie pe el. Folie buna nu ca aia cu care vine la inceput telefonul. Nu ai motiv de ingrijorare