| andreymaryus a întrebat:

am cumparat de curand un telefon Alcatel one touch si as vrea sa va intreb ceva. cum sa fac ca aplicatiile pe care le descarc prin wi fi sa intre pe card si nu in telefon? unele se baga singure pe card dar altele nu.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Asta este standard din pacate. muti au problema asta. cauta APP2SD pe google play, si poti sa iti muti o parte din aplicatii.

Mai exista o metoda dar nu sunt in masura sa iti explic, din moment ce nici mie nu mi-a reusit.

| andreymaryus explică (pentru Danzell):

In ce consta metoda asta?

| Danzell a răspuns (pentru andreymaryus):

Uite aici. este in engleza insa explica cum ar trebui
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=919326