| CuTup3u a întrebat:

am cumparat de la cineva un iphone 4 de 8gb, telefonul stiu ca a fost ingrijit si este impecabil, dar imi merge putin cam greu, de ce? ce sa ii fac sa mearga cum trebuie?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Lol
Pai daca e la mana a 2 cum vrei sa mearga laughing

| DenisIonut01 a răspuns:

Pai tine minte ca e iphone 4 si e si la mana a 2 a, Asta sti tu dar cine stie la cata mana este. Ce soft ai? daca ai ios 6 e normal sa mearga greu

| CuTup3u explică (pentru DenisIonut01):

Am versiunea 6.1.3, ce as putea sa ii fac sa mearga bine?
o sa apara Ios 7 in cateva zile si ziceam sa il bag si pe ala, atunci poate merge si mai greulaughing

| DenisIonut01 a răspuns (pentru CuTup3u):

Vai... fi atent ca nu am avut iphone dar am android si iti pun sigur ca facebook ramane deschis in backround deci foloseste destule resurse pe langa sistemul cel nou care si ala a fost lansat cu un nou iphone cu processor mai mare, si mai sunt si altele care raman in backround gen messenger, skype, mail etc. Da merge ok dar daca mai bagi aplicatii incepe tot mai greu sa mearga pentru ca softu ai manca mai multe resurse si lui nu ai ramane destul pentru celalalte aplicatii. Recomandabil sa il lasi cu versiunea care o venit, IOS 5.

| CuTup3u explică (pentru DenisIonut01):

Pai cum bag ios 5?
si care e diferenta dintre ios 5 si ios 7

| DenisIonut01 a răspuns (pentru CuTup3u):

Ios 7 cere mai multe resurse si e design diferit.fai downgrade la ios 5 nu ma intreba cum ca nu stiu, nu am avut ios niciodata. Poate arunci o privire aici http://www.youtube.com/watch?v=EvvjKNJVbXU Dar nu iti recomand sa faci downgrade daca nu sti ca poate ramai fara telefon;)