| Badarau_Andrei_1985 a întrebat:

Salut, am cumparat de la un prieten un telefon Huawei, dar inainte sa il cumpar mi-a zis ca are o problema uneori nu merge sa te conectezi la wi-fi si vreau sa ma ajutati cu un sfat ceva. Ce pot face, am incercat sa revin la setarile din fabrica dar tot nu a mers. Va rog sa ma ajutati.

5 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Aaa este clar daca nici cu factory reset nu a mers.O antena ceva este stricata, sau a mai fost in service si nu a fost prinsa cum trebuie, Daca este stricata o sa faci greu de ea si daca nu este prinsa bine il duci in service si ti-l face in 10 minute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună seara,

Daca problema persista chiar și atunci când ați revenit la setările prestabilite din fabrică de către manufacturier, atunci ajungem sa vorbim despre o problema la nivel hardware.
De obicei signal-drops sau problemele de conectivitate sunt datorate antenelor GSM și WiFi & Bluethooth.

Duceți-l intr-un service pentru a vi se face măsurătorile potrivite. In cel mai bun caz, poate sa fie antena defecta. Mai sunt și variantele in care sunt defecte chip-uri șamd.

O seară plăcută va doresc! happy

| Anonimaaaxgar a răspuns:

La ce rețea wi-fi te conectezi în general? Una de acasă de la router sau una de pe stradă, parc, etc?

| Badarau_Andrei_1985 explică:

La wi-fi de acasa

| Badarau_Andrei_1985 explică:

La asta m-am gandit si eu bogdan poate fi sticata piesa si sa nu mai mearga ai idee aproximativ cat m-ar costa sa o repar?