| SkenWell a întrebat:

Am cumparat telefonul Xiaomi Mi 9T Pro, vreau sa ii pun folie de protectie si nu stiu daca imi mai va citi amprenta daca ii pun folie peste fara gaura.

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

Nu cred ca exista folie cu gaura pentru cititorul de amprente, senzorul poate "trece" prin folie si va reusi sa-ti citeasca amprenta. In orice caz, daca vezi ca are intarzieri mari si da rateuri, o deslipesti si pui alta.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

O să recunoască amprenta.
Important e să o configurezi înainte de a pune folia.
Trebuie să fie o folie de foarte proastă calitate ca să nu funcționeze amprenta. In acest caz o dai jos.