| Chivoiu_Emanuel_1993 a întrebat:

Salut, am cumparat un HTC desier 820 si vreau sa stiu daca as putea sa ii fac update la 5.0.2 lollipop. Dar credeti ca merita sa ii fac update? Si unde as putea sa ii fac update si cat costa? Multumesc anticipat. Funda

1 răspuns:
| ionut6709 a răspuns:

Nu dai bani sa faci update, e gratis, depinde si de producator daca iti permite sa faci update.
PENTRU A FACE UPDATE INTRI :
-setari
-despre telefon
- actualizare sistem
Acolo iti arata cea mai recenta versiune posibila pentru telefonul tau, din pacate nu poti alege tu ce versiune vrei totul depinde de producator ce versiun a platit pentru compania lui.Merita sa faci update la fiecare versiune, NU FA UPDATE-URI DE PE NET SUNT FAKE SI ITI POTI PIERDE GARANTIA SI MAI RAU, ITI POTI STRICA TELEFONUL.I-A UPDATE-URI DOAR DE LA PRODUCATOR