| pantera a întrebat:

Salut.am cumpărat un iphone 4 de la un tip.telefonul nu era activat..treaba e că după ce am ajuns acasă să îl activez îmi cere Apple id..mam uitat pe net si mi-am dat seama despre ce este vorba..se poate să îl activez sau nu? am inteles că alţii au reuşit dar numai iphone 4. mă poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Aceste iPhone-uri, blocate în iCloud, cu iD Apple, sunt telefoane pierdute/furate, nu realizați?

| pantera explică (pentru LTAA):

Deci nu se poate face nimic nu? Decât sale vând

| LTAA a răspuns (pentru pantera):

Nu este ca la Android, să resetezi telefonul. Mergi la poliție.

| SorinTudor a răspuns:

Trebuie sa iti faci un cont Apple big grin