| Gama196532 a întrebat:

am cumparat un iphone 6 la mana a doua, a fost resetat complat si tot ce trebuie. Imi fac un cont, il introduc in telefon, merge si e ok, dar cand sa ma conectez la icloud nu pot, pentru ca primesc mesajul "numarul maxim de conturi free a fost activat ". In privinta asta ce pot face?
Am auzit ca exista solutii.
Dau funda si multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| xSega a răspuns:

Te duci la un prieten care are iphone, îl rogi să se deconecteze de la contul lui si sa te lase să creezi contul pe telefonul lui după care te deconectezi si el se reconectează la loc după care introduci contul care l-ai creat pe telefonul tau si gata.
Eroarea îți apare deoarece au fost create 3 conturi noi pe telefonul ala, dacă aveai un icloud dinainte nu ți-ar mai fi apărut eroarea, se aplică doar pentru conturi noi