| RODesenele a întrebat:

Salut sad. Am cumpărat un telefon LG GT-405 de pe mercador.ro şi nu merge butonul acela roşu din dreapta decât când aprinzi telefonul şi mai e nişte probleme cu meniul dau pe o icoană de ieşire sau altceva odată merge, odata nu merge sau îmi apare altceva. O fi de la soft? Dacă este cum aş putea să-l instalez? Aştept răspuns urgent cel mai bun răspuns primeşte fundă.

5 răspunsuri:
| 0Andrew0 a răspuns:

Incearca sa dai o resetare de fabrica.

| RODesenele explică (pentru 0Andrew0):

Am încercat şi e o problemă cel care mi-a vândut telefonul i-a pus o parolă de blocare şi când mi-a dat telefonul mi l-a dat cu o cartelă de Vodafone şi acasă am încercat cu cartela mea dar nu merge şi m-am uitat prin setări şi zice că nu mai merge după schimbarea cartelei să mai bagi altă cartelă şi îmi trebuie parola de blocare. Oare se poate afla?

| RODesenele explică (pentru 0Andrew0):

Parola de blocare îmi trebuie ca să bifez FĂRĂ ca să meargă orice cartelă ca aşa merge numai cartela lui.

| LTAA a răspuns (pentru RODesenele):

Ai incercat sa iei legatura cu fostul proprietar? Daca este de negasit, ti-ai luat teapa.

| RODesenele explică (pentru LTAA):

Trebuie resoftat telefonul dar nu stiu cum ma poate ajuta cineva?