| balint20 a întrebat:

am cumparat un telefon mobil "Sony xperia j" si nu vrea sa imi mute aplicatiile pe sd card. cand incerc sa mut o aplicatie o muta tot in memoria telefonului. am incercat si cu directory bind dar imi da "root access FAIL"
astept raspunsurile voastre.merci!

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Daca am inteles bine, cred ca tu nu stii la ce te referi cand muti o aplicatie pe SD.
Cand iti muti o aplicatie de pe Memoria Interna pe SD Card, nu ti se muta toata, pentru ca asa nu cred ca merge. Dar asta nu inseamna ca nu ti se muta deloc.
Daca ai App2SD si te uiti la cardul de memorie, memoriile, alea care ti le arata acolo, nu se refera la memoria ocupata de aplicatie pe SD. se refera la memoria ocupata de aplicatie tot pe memoria interna! Cand muti o aplicatie pe SD, de obicei cam o treime mai ramane ocupata inca in memoria interna.
Cred ca la asta te-ai referit.
Sper ca te-am putut ajuta!

| balint20 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Nu, ai inteles gresit. daca ai observat la telefoanele astea noi cu android iti face memoria telefonului in doua partiti una se cheama memorie interna, iar cealalta sd card intern. iar cand intru sa mut o aplicatie nu imi apate sa mut pe sd card, ma intreaba daca vreau sa il mut pe spatiul intern.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru balint20):

Aa..scuze...nu cunosc 'sd card intern'..am o janghina de telefon laughing

| balint20 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Ok. merci ca te-ai derangat sa ma ajuti.

| raikidd a răspuns:

Eu folosesc s2e nu stiu daca e mai bun decat link2sd sau apps2sd gui dar sigur e cel mai simplu si mai rapid de instalat script