| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut am cumpărat un telefon nou xiaomi redmi note 4 problema e că are o baterie de 4100mA și se incarca prin usb 2.0 la 5 volti și 2A(încărcătorul cu care a venit) daca cumpăr un încărcător fast charger îmi va merge că cu al lui durează ceva timp, a și încă ceva am văzut pe net videoclipuri cu următoarele denumiri xiaomi redmi note 4 și xiaomi redmi note 4X care e diferența că eu nu am înțeles pe cutie scrie xiaomi redmi note 4 dar pe net scrie xiaomi redmi note 4X și am văzut niște dispozitive ce le conectezi la portu telefonului un fel de bobina și îl poți incarca prin wifi charger și cu o ușa de telefon nu se va observa.

1 răspuns:
| OnePiece a răspuns:

Snapdragon 625 suporta Quick Charge dar nu cred ca 3.0. Probabil se va incarca mai repede, totusi. 4100mAh inseamna ceva si probabil o sa ia in jur de 2 ore si un pic.