| Ionuţ_Adrian_2000 a întrebat:

Am de facut o alegere dintre 2 telefoane, Samsung Galaxy J5 (2016) si Huawei P8 lite, momentan nu stiu ce sa aleg, parerea voastra care ar fi, adica ca performanta, viteza, camera de fotografiat, toate specificatiile unui telefon... voi ce ati alege?

6 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Huawei

| OnePiece a răspuns:

P8 lite.

| rrrp a răspuns:

Antutu:
j5 2016 - scor: 27800
p8 lite - scor: 35200

deci p8 lite e ceva mai bun (probabil pentru ca are octa-core vs quad si probabil si ceva video e putin mai bun -- putin)

comparatie aici:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7869&idPhone2=7201

| aLoneInDark18 a răspuns:

Orice ar fi nu lua P8 lite ul deoarece este plin de probleme si multi s au plans de el, dupa ceva timp nu va mai merge wifi ul si bluetooth ul, alege Samsung ul deoarece este cu mult peste Huawei din toate punctele de vedere

| Kiduuxz a răspuns:

Eu am Samsung J5(2016) si nu am nicio problema cu el.
Memorie de 16 GB la care poti adauga un card, RAM 2GB, camera de 13 pe spate si fata de 5. Bateria ma tine o zi cu netul aprins nonstop, luminozitate la jumatate, folosit pe whats app, messenger si Youtube. Nu se blocheaza, viteza mare, culori frumoase etc.
Despre P8 nu stiu multe, dar eu prefer Samsung si as alege J5-ul in locul tau.
Sper ca te-am ajutat. happy