| Alexandru2016 a întrebat:

Salut.Am dus un telefon la RDS la reparat si luni se fac 2 saptamani. Daca ma duc acolo imi zice ca nu stie cand vine.Cand o sa soseasca?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai rabdare, depinde de gravitatea problemei, nu il poate repara nimeni de pe o zi pe alta, ai bon de la ei? Ei au numarul tau de telefon? Asteaptă sa te sune ei cind este gata, nu i tot zăpăcii cu intrebarile, ai si tu rabdare.De unde esti? Si ce defectiune avea telefonul? Ce marca de telefon este? E luat de la ei? mersi.

| Arkeyy a răspuns:

Depinde de ce trebuie reparat la el. Exista defectiuni care le pot remedia ei la service, altele (cele care necesita shimbarea unei componente) sunt trimise inapoi la fabricant, unde si acolo telefonul tau sta la o coada si tot asa... In cel mult 30 de zile totusi ar trebui sa-l primesti inapoi. Verifica certificatul de garantie, ar trebui sa mentioneze perioada in care sunt obligati sa ti-l repare.

| Alexandru2016 explică (pentru Arkeyy):

Nu mai merge touchscreen ul