| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut.Am făcut abonament la Telekom pentru Roaming deoarece urmează sa plec pe TIR.Doamna de acolo mi-a spus ca imi poate bloca Roaming-ul după câteva luni dacă nu aduc o dovada(adeverință).Cum se deblochează Roaming-ul înapoi sau îmi blochează și numărul de telefon?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, roamingul merge vreo 3 luni pe urma trebuie sa plătești tot ce consumi. Nu îți blochează numarul

| AlexMaftei2001 explică (pentru suntserios):

Deci,păstrez tot numărul asta și după 3 luni de roaming la abonament plătesc tot ce consum, și rămân tot cu abonament doar ca nu mai plătesc suma fixa, nu?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai bine luai o cartela DIGI PrePay, iti faceai cont la ei pe net, apoi cand aveai nevoie incarcai cartela online cu un card. Atentie! Foloseste Whatsapp si asta unde ai WiFi gratuit. Reduci costurile la minim.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexMaftei2001):

Cam asa

| AlexMaftei2001 explică (pentru suntserios):

Și după ce îmi blochează roaming-ul și plătesc cat consum se trece automat nu? Adică nu mai trebuie sa merg eu la Telekom sa vorbesc.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexMaftei2001):

Atât timp cât ai abonament îți faci cost suplimentar. Nu știu dacă Telekom are limita sau nu de cost suplimentar

| AlexMaftei2001 explică (pentru suntserios):

Ma refer ca nu mai trebuie sa merg eu la Telekom sa vorbesc se modifica automat Roaming-ul nu?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexMaftei2001):

Nu știu ce înțelegi tu prin se modifică automat roamingul ...cand treci limita acceptată de ei te vor anunța că nu mai poți folosi datele incluse in abonament.

| AlexMaftei2001 explică (pentru suntserios):

Am 13 GB de net în Roaming, dacă intr-o luna termin cei 13 GB și mai am nevoie intru la cost suplimentar nu?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexMaftei2001):

Absolut

| AlexMaftei2001 explică (pentru suntserios):

Eu am crezut ca după alea 3 luni rămân fără net deloc și nu se mai poate face nimic, asa este bine ca întru la cost suplimentar și am net în continuare cat timp doresc sibsint plecat.Mulțumesc pentru răspuns!

Răspuns utilizator avertizat
| AlexMaftei2001 explică (pentru Bubico2022):

Merg 2 luni prin mai multe tari, după care stau în România 3 săptămâni și plec iar în străinătate...

Răspuns utilizator avertizat