| RayKzor51 a întrebat:

Salut, am fost sunat de nr asta 0790640142
Nr arata ca e din Romania dar e ceva suspect, nr e legat ar trebui sa imi fi aparut asa
Cand am raspuns se auzeau sunete si am inchis, iar dupa aceea a inceput sa ma sune in continuaree, dar l-am blocat.
Credeti ca e un virus sau?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil a greșit numărul.

| dannyel86 a răspuns:

0790 e prefixul zonal pentru Noua Zeelanda. Daca nu ai cunostinte in strainatate, e recomandat sa nu raspunzi la aceste numere, dar mai ales sa nu suni inapoi. Pot fi numere cu suprataxa, care fie iti consuma creditul, fie iti incarca abonamentul la telefonia mobila.
Ai facut bine ca ai blocat numarul.

| whatisthis19 a răspuns (pentru dannyel86):

0790 e nr de Vodafone

| whatisthis19 a răspuns:

Daca nu cunoști numarul mai bine nu raspunde ca poate in spatele acelui nr e un escroc

| Briannaa12 a răspuns:

Nu cred ca are ce sa fie, te stresezi prea mult. Cred ca te a sunat cineva din greșeală, nu te mai gândi.