| vladeusebiu a întrebat:

Salut am gasit la cineva sa cumpar un Samsung galaxy 5 la un pret absurd de ieftin, cum as putea sa imi dau seama daca e original sau copie, pe baterie scrie Made in Korea Asambled in Vietnam

8 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Cat e pretul? S-ar putea sa fie replica daca e pret asa de mic. Si nu e bine daca e replica adica fake.

| vladeusebiu explică (pentru Anonimuserr):

600 lei

| Anonimuserr a răspuns (pentru vladeusebiu):

E imposibil e fake mai mult ca sigur. Nu te baga sa-l cumperi. Daca ar fi fost lansat acum 4, 5 ani era ok pretul dar asa e fake. Cine ar vidne cu 600 RON sa faca binecaceri decat daca are bani multi si vrea sa-l dea cu bani foarte putini sa scape de el sa-si ia altul, dar ma indoiesc. Poate are ceva e stricat carcasa sparta etc.

| danutzu96 a răspuns:

Instaleaza o aplicatie care ofera informatii despre componente si o sa stii sigur daca e fake. Poti face si antutu si compari scorul cu cele de pe net. Daca scoate 20 000 sa sub este fake.

| vladeusebiu explică (pentru danutzu96):

Am luat antutu benchmark v5.7.1 am dat test si a scos 31149, deci e original?

| danutzu96 a răspuns (pentru vladeusebiu):

Da. Mai poti incerca senzorul de puls cardiac. La copie nu functioneaza.

| AlexandruAlexe028 a răspuns:

Tine apasat butonul volum down, butonul power, si butonul home, simultan si o sa inti intr-un meniu special, daca scrie in engleza este ok, daca scrie in chineza ese fake.
Sper ca te-am ajutat.

| vladeusebiu explică (pentru AlexandruAlexe028):

Cand apas astea 3 butoane imi face print screen nu imi intra in nici un meniu la versiune android scrie 5.0