| Doreell a întrebat:

Salut am in iphone 4ss. Cand l-am cumparat a fost codat iar dupa aceea l-am decodat.imi cere sa ii actualizez ios-ul. Daca ii dau actualizare se codeaza la loc?

5 răspunsuri:
| Dopamină a răspuns:

Nu are nici o treaba actualizarea sofware-ului cu codarea. Actualizeaza-l cu incredere. Funda?

| relian a răspuns:

Cum l-ai decodat? Daca l-ai decodat ilegat, da atunci cand vei actualiza ios se va bloca la loc, ba mai mult nul mai vei putea folosi deloc nici sa te uiti in el.Se va bloca de 2 ori.Te asigur de asta. Daca este deblocat de fabricant, adica de Apple atunci da nu ai nici o treaba.Adica factory unlock, sau legal sau zii cum doresti.

| TMAIGL a răspuns:

Decodat dacă te referi cu R-sim nu o să-ți mai meargă, și dacă vrei să nu iti mai apăra să fac update intra in configurări>general>Utilizare stocare>gestionare stocare și o să-ți apăra update-ul acolo și îl ștergi

| Doreell explică:

L-am decodat in service gsm. Imi e teama daca ii actualizez ios-ul asa cum imi cere sa nu se codeze la loc. Ps a fost codat pe Orange Romania.

| TMAIGL a răspuns (pentru Doreell):

Ce ios ai acum?