| SurubelnitaAHAH a întrebat:

Am incarcat cartela in septembrie si am activat o extraoptiune.
Luna aceasta am mai activat aceeasi extraoptiune si mai am credit pe telefon.
Intrebarea mea este: Daca activez o extraoptiune cu 2 zile inainte sa imi expire creditul si extraoptiunea mai pot folosi inca o luna extraoptiunea sau dispare odata cu creditul?

2 răspunsuri:
| Ωmega a răspuns:

Poti activa oricand o extraoptiune. Trebuie doar sa ai creditul necesar acelei extraoptiuni si ea se va actualiza singura atunci cand expira precedenta. Din cate stiu insa, s-ar putea sa trebuiasca sa anulezi totusi extraoptiunea precedenta insainte de a activa alta extraoptiune.

| SurubelnitaAHAH explică (pentru Ωmega):

Deci daca anulez extraoptiunea cu 3 zile inainte sa expire odata cu creditul pot folosi extraoptiunea inca o luna?