| laudima22 a întrebat:

Salut, am înregistrat un "înregistrare ecran" și nu găsesc videoul în poze. 328 de poze, 13 clipuri video.
Restaurare de pe iCloud suspendată.
Ceva spatii de stocare, dar am șters multe aplicații care consuma mult MB și degeaba. Tot nu îmi arată videoclipul. E un video important.

1 răspuns:
| NumănumescBrBr a răspuns:

Dacă ai înregistrat un videoclip de pe ecranul telefonului și nu îl poți găsi în galerie, există câteva posibile soluții:

Verifică dacă videoclipul a fost salvat într-un alt folder sau aplicație. Unele aplicații de înregistrare de ecran au propriul lor folder pentru a salva videoclipurile. În unele cazuri, videoclipul poate fi salvat în aplicația de înregistrare de ecran și trebuie să accesezi acea aplicație pentru a găsi videoclipul.

Verifică dacă videoclipul a fost salvat pe cardul SD (dacă ai unul). Uneori videoclipurile pot fi salvate pe cardul SD, așa că verifică folderul de pe cardul SD pentru a vedea dacă îl poți găsi acolo.

Verifică folderul Trash/Recycle Bin. În unele cazuri, poți fi nevoit să ștergi accidental videoclipul și poate fi trimis în folderul de gunoi/recycle bin. Verifică acest folder pentru a vedea dacă videoclipul se află acolo și îl poți restaura.

Verifică dacă videoclipul este sincronizat cu iCloud. Dacă ai activat sincronizarea cu iCloud pentru fotografiile și videoclipurile tale, verifică dacă videoclipul este disponibil în iCloud și îl poți descărca pe dispozitivul tău.

În cazul în care niciuna dintre aceste soluții nu ajută să găsești videoclipul, poate fi posibil că videoclipul a fost pierdut definitiv. În acest caz, ar trebui să contactezi asistența tehnică pentru dispozitivul tău sau să cauți soluții de recuperare a datelor.