| Phantelul a întrebat:

Salut, am intalnit o problema recenta la telefonul meu ( Samsung S4 ), cand ajunge la 50-55 % baterie se inchide automat si daca pornesc netul si stau pe Youtube, Facebook etc. se inchide la fel si cand il pun la incarcat trebuie sa se incarce de la 0 %. Tin sa mentionez ca am telefonul de 3 ani +.

Răspuns Câştigător
| Heureuse a răspuns:

Poate este setat pe economisire energie când ajunge la 50 % (este o setarea din telefon) îți restricționează anumite funcții din fundal. Dacă ai verificat acest lucru și problemă persistă poate fi o problemă a bateriei și atunci il poți duce fără probleme la garanție.

2 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Schimba bateria!

| laury24 a răspuns:

Si eu am cam aceeasi problema dar sfatul meu e sa iti iei altul, telefonul s-a uzat si chiar daca schimbi bateria nu va mai fi acelasi lucru.