| Vornicu_Iulian_1995 a întrebat:

Am Iphone 3gs, versiune 4.1.....Azi am uitat telefonul conectat la calculator! Fratele meu a dat din greseala UPDATE si el a asteptat, cand am venit acasa mi-a povestit si cand il aprind imi zice sa Selectez >Limba-----Tara sau >>regiunea---Wi-fi------Activare iPhone...dar nu se activeaza si nu mai citeste cartela imi spune Niciun serviciu!
Si de pragul cu Activare iPhone nu trece!
Cand il conectez la >>pc----iTunes----imi gaseste telefonul dar imi scrie "There is no SIM cand installed in to iPhone you are attempting to activate.
Please disconnect and insert a SIM cand in iPhone"
Dar eu am cartela in el... Si am mai vb cu cineva si mi-a spus ca telefonul e neverlock. Cine crede ca ma poate ajuta sa ma contacteze la id de mess yanis_nicu.
Multumesc.
Dau Fonda.

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Nu mai ai ce sa ii faci pentru ca nu mai ai versiune 4.1 ai 6.0.1 care nu e decodabil. Cartela nu o mai citeste pentru ca nu e din reteaua in care e codat.

1 răspuns:
| WPP a răspuns:

Cauta informatii aici: http://www.idevice.ro/tabel-jailbreak-si-decodare/

ai sa gasesti tutoriale despre activare si jailbreak.