| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Am iPhone 5s și as vrea sa instalez IOS 10. Întrebarea mea este: ar trebui sa îmi apară când intru la Software, Update, Actualizare Software ca este o noua versiune de IOS? Ca la Android când apare unu-l nou s-o telefoane sunt compatibile apare dacă vrei sa instalezi acel Android? Funda! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Poroje1234 a răspuns:

Salut! Când dai la actualizare software ar trebuie să iti apară că este o versiune nou (10.2) dai instalați acum si se instalează. Daca nu iti apare că este o versiune nouă de iOS trebuie să te conectezi cu pc-ul pe iTunes, ( il descarci de pe google) acolo conectezi telu prin cablu USB cu pc-ul, apoi deschizi iTunes si te conectezi cu contul tau de iCloud si dai la actualizare software si dai instal. ( așa am facut eu, uită-te pe YouTube sunt tutoriale)

| Bula a răspuns (pentru Poroje1234):

Tu auzi ce spui si citesti ce scrii?
De cand poti descarca de la Google (proprietarul Android) versiuni de soft de la concurenta (Apple)?

| Poroje1234 a răspuns (pentru Bula):

Unde am spus eu că pot de Descarcă de pe google?

| Poroje1234 a răspuns (pentru Bula):

Daca nu ai telefon Apple te sfătuiesc să nu comentezi, am experietntă de 3 ani ( am zis că poate Descarcă iTunes de pe google )

| Bula a răspuns (pentru Poroje1234):

In intrebare:
"te conectezi cu pc-ul pe iTunes, ( il descarci de pe google)"
Ai uitat ce ai scris? Mai citeste-te odata!

| Bula a răspuns (pentru Poroje1234):

Si eu am, tot iPhone 5.

Tocmai aici ai gresit: NU de pe Google se descarca, ci de pe serverele Apple!

| Poroje1234 a răspuns (pentru Bula):

Daca scrii pe google "Descarcă iTunes" si dai pe primul site te dă pe situl Apple ( la asta mă refeream...)

| Bula a răspuns (pentru Poroje1234):

Nu-i totuna!

| Poroje1234 a răspuns (pentru Bula):

Da, bine expertule, du-te si caută-ti de lucru...